ВИХОВНА ГОДИНА « ПРАВА МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ  І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
БАДТ НТУ 

ВИХОВНА ГОДИНА

ТЕМА: « ПРАВА МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА»

Мета: Ознайомити      студентів з основами трудового права України; порядком прийому на роботу, розвивати вміння працювати з документами; виховувати повагу  до праці. Розуміння важливості праці для формування людської істоти.
Виховна мета: Виховати почуття відповідальності
Обладнання: Конституція України, витяги з Кодексу законів про працю, бланки резюме для прийому на роботу, відео ролик « Ваше право».
Підготувала та провела:
                                                     Класний керівник
                                               групи 4 ЗВ- 13
                                                   Загорулько Л.Л.
                                       за участю
                                                              провідного спеціаліста
                                                  Барського РУЮ
                                           Якубчик І.В.

Бар -2012

Хід виховної години:


І. Організаційний момент. Знайомство.
ІІ. Ознайомлення з  нормативно-правовою базою.
ІІІ. Інтерактивні ігри.
ІV. Перегляд відео ролика « Ваше право».
V. Підведення підсумків виховної години.

І. Організаційний момент. Знайомство. Доброго дня, шановні студенти! Сьогодні проведемо з вами годину правових знань присвячену захисту прав молодого спеціаліста на працю.

ІІ. Ознайомлення з  нормативно-правовою базою.

Ведучий. Більшу частину життя людини займає трудова діяльність. І від того, наскільки ви правильно підготуєтесь до неї, забезпечите себе необхідними знаннями і навичками, залежатиме ваш життєвий шлях. Нині в Україні більшість людей заробляють на життя власною працею. В майбутньому і ви будете працювати або вже працюєте. Тому важливо знати про свої права в трудових відносинах. Стаття 43 Конституції України проголошує право на працю.

Коротка бесіда.
- Як ви вважаєте яка праця в Україні заборонена?

Ведучий. Кожна людина, яка реалізує право на працю, стикається з нормами трудового права, які регулюють суспільні відносини в процесі праці. Сторонами тудових правовідносин є:
·        працівник – людина, яка зобов’язується виконувати роботу за певною спеціальністю і дотримуватися внутрішнього трудового розпорядку

·        власник , який зобов’язується  виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, передбачені законом.
Основним документом у трудовому праві є Кодекс законів про працю.
Суспільні відносини регулюються КЗпП лише тоді, коли працівник має постійне місце роботи, чітко вказані його права та обов’язки. Коли відносини виникають лише стосовно результату праці, а не процесу, то не регулюються нормами трудового права.
 Першим кроком влаштування на роботу – це знайти її.
Вправа. « Мозковий штурм». Запропонуйте шляхи пошуку роботи.
- знайомі, рідні;
- спеціальні газети, журнали;
- інтернет;
- служба зайнятості.
Бесіда. Як ви думаєте, що буде цікавити роботодавця при прийомі працівника на роботу?
Ведучий. Вимоги часто дуже високі. А тому для відбору працівників роботодавці пропонують скласти резюме. Резюме – це документ, в якому подаються короткі відомості про навчання, трудову діяльність та професійні успіхи й досягнення особи, яка його складає.
Вправа.
Користуючись порадами та рекомендаціями, щодо складання резюме, скласти  власне резюме.
Студенти  зачитують результати своєї роботи.
Ведучий. Крім резюме слід подати ще рекомендаційний лист і пройти співбесіду.

Адже більшість здобувачів боїться співбесіди саме через хитромудрі питання. Багатьох трясе вже від однієї думки про те, що от зараз їм буду задавати самі моторошні питання. Адже якщо відповіси неправильно хоч на один з них, тебе відразу виженуть на вулицю стусанами під зад, кинувши в спину зім’яті в серцях резюме й анкету.

Які запитання ставлять на співбесіді

Приводимо Вам список питань на співбесіді і розповідаємо,  як відповідати на них.

   Розповідайте дещо про себе
  

Розповідь цю потрібно продумати заздалегідь.. Нехай вона буде зв’язковою і містить інформацію про Ваш досвід роботу, навички, знання, уміння. Розповідайте про те, де вчилися й працювали, роблячи акцент на досягненнях, успіхах, професійному досвіді й інтересі до тієї сфери діяльності, у якій шукайте роботу. Намагайтеся говорити чітко, упевнено й по суті.

   Чому Ви вибрали саме нашу компанію?
  

Постарайтеся привести вагомі докази: можливість кар’єрного росту й реалізації себе саме в цій компанії, корисний і необхідний досвід і т.п. Покажіть, що Вас у першу чергу залучає не можливість заробітку. Не варто розповідати про те, що Ви залишилися без роботи й що Вам зараз важко у фінансовому плані. Продемонструйте деяку поінформованість про продукцію компанії, її технологіях і досягненнях.

   Чому Ви впевнені, що підходите на вакантну посаду?
  

Відповідь на це питання найкраще підготувати заздалегідь. Адже від Вас чекають доказів того, що Ви  багато чого знаєте про компанію і ту галузь, у якій вона функціонує.

   Чому Ви йдете (пішли) з нинішнього (попереднього) місця роботи?
  

 Нізащо не розповідайте про конфлікт на минулому місці роботи, навіть якщо такий мав місце, і не обвинувачуйте свого колишнього роботодавця або колег. Адже подібна поведінка відразу наведе інтерв’юера на думку, що Ви точно так само будете лаяти нову фірму, куди прийшли. Т.ч. Вас по праву  запідозрять у нелояльному відношенню, а це загрожує не чим іншим, як відмовою в прийманні на роботу.

Вірніше буде указати якусь реальну, але абсолютно не пов’язану із взаєминами в колективі й заробітком, причину. Наприклад, указати на  обмеження професійного й кар’єрного росту, реорганізацію, неможливість реалізувати весь свій потенціал, незручність місця розташування, часту зміну керівництва, незручний графік роботи і т. д.

   Чим Ви займалися, коли у Вас не було роботи?

 Розповідайте про те, що під час активного пошуку роботи, Ви встигли багато чого зробити по господарству (ремонт, генеральне прибирання і т.д.), відвідували курси, одержували фахову освіту

   Яка робота Вам подобається більше й чому? ( як варіант – що Вам подобалося на попередньому місці роботи?).
  

Роботодавцеві важливо побачити Ваше бажання працювати саме на цій роботі, тобто Вашу мотивацію й особисті якості, що визначають здатність ладити з колективом і керівництвом. Тому Ваша відповідь повинна містити якнайбільше інформації.

Ви повинні показати, як подобається Вам Ваша спеціальність і та справа, якою займаєтеся або прагнете займатися на новій посаді. По можливості позитивно охарактеризуйте колишню організацію, покажіть свою комунікабельність і здатність «уживатися» в колективі.
Назвіть свої сильні сторони.

 Розповідайте про ті якості, які по-вашому будуть корисні для цієї посади. Наведіть приклади з минулого життя. І не соромтеся себе хвалити, три-чотири позитивні якості будуть у самий раз.

   Назвіть свої слабкі сторони


   Відповідаючи на це питання, будьте гранично уважні й дуже обережні. Не варто визнавати за собою ніяких недоліків і слабкостей. Можете зробити вигляд, що зрозуміли питання як можливість розповісти про недоліки в професійних знаннях, вказавши на незначні пробіли в областях, знання яких свідомо не потрібно на новій роботі

Якщо Вас все-таки попросять уточнити слабкі сторони саме натури, то вкажіть не більш 2-х, причому таких, які випливали б з переваг і стали б їх зворотним боком. Наприклад, можете повідати, що маєте зайву нетерплячість, тому що прагнете якомога швидше побачити результат зробленої роботи

   Чи робили Ви помилки на своїй колишній посаді?


   Це питання ставиться до самих каверзних. Скажіть, що, зрозуміло, у Вас були дрібні помилки, а от великих за собою не пригадуєте. Головне отут, щоб, назвавши свої недогляди, Ви могли розповісти про те,  як самі ж їх і виправили.

   Як будете себе вести, якщо  по роботі виникне конфліктна ситуація?
  

Отут правильним буде відповісти так: «Свою думку буду відстоювати до кінця лише по принципових питаннях, від яких залежить успіх справи. Якщо ж питання не так принципове, зможу піти на поступки».

   Чи є у Вас інші пропозиції?
  

Якщо Ви почуваєте себе досить упевнено, можете спробувати прискорити процес ухвалення рішення про зарахування Вас у штат компанії – скажіть, що у Вас є на прикметі одна-дві цікаві пропозиції, і що рішення Вам потрібно прийняти протягом двох днів. Є шанс, що компанія почне торгуватися й відразу дасть свою згоду, ще й з вагомим збільшенням до зарплатні.

   Ким Ви бачите себе через 5-10 років?
  

 Найкраще ухилитися від прямої відповіді на це хитромудре питання. Скажіть, що прагли б працювати в цій же компанії, але на більш відповідальній посаді

   Які у Вас плани на особисте життя?


   Не варто розповідати майбутньому роботодавцеві, що через півроку збираєтеся піти в декрет. Обмежтеся класичною відповіддю: вийти заміж (якщо ще не там), облаштувати будинок, завести дитину. Нехай вони зрозуміють, що родити Ви збираєтеся не скоро.

   Як проводите своє дозвілля?


   Ідеальним буде сказати, що любите читати, займаєтеся саморозвитком по своїй спеціальності, займаєтеся спортом.

   Які відносини у Вас складаються  у колективі?


   Скажіть, що Ви людина команди, що Вам легко домовлятися з людьми, що Ви готові надати допомогу по першому проханню колег і самі не відмовляєтеся  від порад.

  
Яким по-вашому повинен бути керівник?

  

Ідеальним буде така відповідь: компетентний фахівець, сильна особистість, лідер, у якого можна чимало чому навчиться, який дасть можливість перевірити власні сили, буде наставляти, і при необхідності виправляти помилки.

   Якими будуть Ваші перші кроки після прийняття на роботу?


   Слід показати своє вміння проявляти ініціативу й поінформованість. Але не перестарайтеся.

   Яку саме зарплату Ви розраховуєте одержувати?
  

ІІІ. Закріплення нового матеріалу ( інтерактивні ігри).

Рольова гра. « Співбесіда». Один студент – «роботодавець», інший – «людина, що влаштовується на роботу».
Вправа. Робота на дошці
З даного переліку документів, студенти повинні обрати обов’язкові документи, необхідні для працевлаштування.

ІV. Перегляд відео ролика « Ваше право». / 7 хв./

V. Підведення підсумків.

Чи було дане заняття корисним для вас? Що ви дізналися нового? Що вас найбільше зацікавило?

Комментариев нет:

Отправить комментарий